STOVNER DRIFT AS
Lukket 5. maj 2025, InsolvensbehandlingSTOVNER DRIFT AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Renhold av næringslokaler og gods transport på vei.
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- RS
- Bestyrelsesformand
- RS
- Driftstid
- 7 år
- - 24. sep. 2018 til 5. maj 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 7.892.674
- NOK
- Årsresultat 2022
- 20.745
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- -11.975
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RS | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RS | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 7.892.674 |
Samlet årsresultat | 20.745 |
Samlede aktiver | 1.918.679 |
Samlet gæld | 1.930.654 |
Samlet egenkapital | -11.975 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 7.892.674 |
Samlede driftsomkostninger | 7.861.143 |
Driftsresultat | 31.532 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -1.483 |
Resultat før skat | 30.049 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 9.304 |
Samlet årsresultat | 20.745 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 562.639 |
Samlede omsætningsaktiver | 1.356.040 |
Samlede aktiver | 1.918.679 |
Kortfristet gæld | 1.859.368 |
Langfristet gæld | 71.286 |
Samlet gæld | 1.930.654 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -41.975 |
Samlet egenkapital | -11.975 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.918.679 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger