||
S

ST. JAKOBS PLASS 7 AS931 051 318

Fast ejendom
Aktieselskab
Møllegaten 12 3111 TØNSBERG, Norge

ST. JAKOBS PLASS 7 AS

Lukket 31. oktober 2024
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 17. mar. 2023 til 31. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
1.428.701
NOK
Årsresultat 2023
-10.299.527
NOK
Samlet egenkapital 2023
-771.915
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 28. aug. 2024

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
1.428.701
Samlet årsresultat
-10.299.527
Samlede aktiver
52.549.269
Samlet gæld
53.321.185
Samlet egenkapital
-771.915

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
1.428.701
Samlede driftsomkostninger
12.059.942
Driftsresultat
-10.631.241
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.073.511
Resultat før skat
-12.704.751
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-2.405.224
Samlet årsresultat
-10.299.527

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
41.509.358
Samlede omsætningsaktiver
11.039.911
Samlede aktiver
52.549.269
Kortfristet gæld
27.321.185
Langfristet gæld
26.000.000
Samlet gæld
53.321.185
Indskudt kapital
1.000.000
Overført overskud
-1.771.915
Samlet egenkapital
-771.915
Samlet egenkapital og gæld
52.549.269

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom