||
L

LEH EIENDOM AS998 157 072

Udlejning
Aktieselskab
Årenesplatået 25 4406 FLEKKEFJORD, Norge

LEH EIENDOM AS

Lukket 22. juli 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 26. mar. 2012 til 22. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
365.766
NOK
Årsresultat 2020
193.275
NOK
Samlet egenkapital 2020
480.626
NOK
Sidst opdateret: 25. apr. 2023

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
365.766
Samlet årsresultat
193.275
Samlede aktiver
6.620.920
Samlet gæld
6.140.294
Samlet egenkapital
480.626

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
365.766
Samlede driftsomkostninger
24.685
Driftsresultat
341.081
Finansielle indtægter/omkostninger
-93.293
Resultat før skat
247.788
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
54.513
Samlet årsresultat
193.275

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
6.578.398
Samlede omsætningsaktiver
42.523
Samlede aktiver
6.620.920
Kortfristet gæld
944.403
Langfristet gæld
5.195.891
Samlet gæld
6.140.294
Indskudt kapital
150.000
Overført overskud
330.626
Samlet egenkapital
480.626
Samlet egenkapital og gæld
6.620.920

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt