||
O

OVERHALLA HOTEL INVEST AS960 398 866

Udlejning
Aktieselskab
Løkkegata 10 2615 LILLEHAMMER, Norge

OVERHALLA HOTEL INVEST AS

Lukket 28. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 28. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
193.000
NOK
Årsresultat 2022
-84.614
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.215.779
NOK
Sidst opdateret: 20. nov. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
193.000
Samlet årsresultat
-84.614
Samlede aktiver
1.329.560
Samlet gæld
2.545.339
Samlet egenkapital
-1.215.779

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
193.000
Samlede driftsomkostninger
204.989
Driftsresultat
-11.989
Finansielle indtægter/omkostninger
-72.625
Resultat før skat
-84.614
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-84.614

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.242.603
Samlede omsætningsaktiver
86.957
Samlede aktiver
1.329.560
Kortfristet gæld
25.999
Langfristet gæld
2.519.340
Samlet gæld
2.545.339
Indskudt kapital
825.000
Overført overskud
-2.040.779
Samlet egenkapital
-1.215.779
Samlet egenkapital og gæld
1.329.560

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt