||
E

ESTATE EIENDOM AS930 470 422

Udlejning
Aktieselskab
Lusevjaveien 11 3055 KROKSTADELVA, Norge

ESTATE EIENDOM AS

Lukket 4. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 14. dec. 2022 til 4. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
390.400
NOK
Årsresultat 2022
194.053
NOK
Samlet egenkapital 2022
596.529
NOK
Sidst opdateret: 8. jul. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
390.400
Samlet årsresultat
194.053
Samlede aktiver
4.165.497
Samlet gæld
3.568.968
Samlet egenkapital
596.529

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
390.400
Samlede driftsomkostninger
104.496
Driftsresultat
285.904
Finansielle indtægter/omkostninger
-49.309
Resultat før skat
236.595
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
42.542
Samlet årsresultat
194.053

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
4.066.878
Samlede omsætningsaktiver
98.619
Samlede aktiver
4.165.497
Kortfristet gæld
0
Langfristet gæld
3.568.968
Samlet gæld
3.568.968
Indskudt kapital
350.000
Overført overskud
246.529
Samlet egenkapital
596.529
Samlet egenkapital og gæld
4.165.497

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt