SK RENHOLD AS
Lukket 21. september 2023, InsolvensbehandlingSK RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- SA
Sara Abdullah1981
- Bestyrelsesformand
- SA
Sara Abdullah1981
- Driftstid
- 12 år
- - 24. aug. 2011 til 21. sep. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 4.010.939
- NOK
- Årsresultat 2021
- 60.350
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -833.091
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SA 1981 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SA 1981 | Bestyrelsesformand | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 4.010.939 |
Samlet årsresultat | 60.350 |
Samlede aktiver | 372.877 |
Samlet gæld | 1.205.968 |
Samlet egenkapital | -833.091 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 4.010.939 |
Samlede driftsomkostninger | 3.699.138 |
Driftsresultat | 311.802 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -27.594 |
Resultat før skat | 284.208 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 223.858 |
Samlet årsresultat | 60.350 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 248.040 |
Samlede omsætningsaktiver | 124.837 |
Samlede aktiver | 372.877 |
Kortfristet gæld | 983.500 |
Langfristet gæld | 222.468 |
Samlet gæld | 1.205.968 |
Indskudt kapital | 100.000 |
Overført overskud | -933.091 |
Samlet egenkapital | -833.091 |
Samlet egenkapital og gæld | 372.877 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger