||
C

CHP3 UTLEIE AS926 570 501

Udlejning
Aktieselskab
Chr. Hvidts plass 3 3210 SANDEFJORD, Norge

CHP3 UTLEIE AS

Lukket 8. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 11. feb. 2021 til 8. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
228.221
NOK
Årsresultat 2022
121.638
NOK
Samlet egenkapital 2022
926.629
NOK
Sidst opdateret: 22. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
228.221
Samlet årsresultat
121.638
Samlede aktiver
1.213.071
Samlet gæld
286.442
Samlet egenkapital
926.629

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
228.221
Samlede driftsomkostninger
72.273
Driftsresultat
155.947
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
155.947
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
34.309
Samlet årsresultat
121.638

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
736.441
Samlede omsætningsaktiver
476.630
Samlede aktiver
1.213.071
Kortfristet gæld
184.348
Langfristet gæld
102.094
Samlet gæld
286.442
Indskudt kapital
559.089
Overført overskud
367.540
Samlet egenkapital
926.629
Samlet egenkapital og gæld
1.213.071

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt