STORGATA 64 AS
Lukket 25. november 2024, InsolvensbehandlingSTORGATA 64 AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Drive med utleie av hybler, leiligheter, og kontorlokaler, samt andre
produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette. I tillegg
skal selskapet drive med kjøp og salg av aksjer og eiendommer.
Utleie av hybler, leiligheter, og kontorlokaler, kjøp og salg av
aksjer og eiendommer.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Bestyrelsesformand
- EG
Endre Grønnslett1975
- Driftstid
- 9 år
- - 19. feb. 2015 til 25. nov. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 167.100
- NOK
- Årsresultat 2021
- -341.779
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -1.829.923
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
EG 1975 | Bestyrelsesformand, Kontaktperson | - |
PP 1990 | Bestyrelsesmedlem | - |
TK 1961 | Bestyrelsesmedlem | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 167.100 |
Samlet årsresultat | -341.779 |
Samlede aktiver | 5.039.029 |
Samlet gæld | 6.868.952 |
Samlet egenkapital | -1.829.923 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 167.100 |
Samlede driftsomkostninger | 465.730 |
Driftsresultat | -298.630 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -43.149 |
Resultat før skat | -341.779 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -341.779 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 5.008.704 |
Samlede omsætningsaktiver | 30.325 |
Samlede aktiver | 5.039.029 |
Kortfristet gæld | -221.517 |
Langfristet gæld | 7.090.468 |
Samlet gæld | 6.868.952 |
Indskudt kapital | 600.000 |
Overført overskud | -2.429.923 |
Samlet egenkapital | -1.829.923 |
Samlet egenkapital og gæld | 5.039.029 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt