||
B

BS GRUPPEN AS986 644 318

Udlejning
Aktieselskab
Haslevollen 3 0579 OSLO, Norge

BS GRUPPEN AS

Lukket 12. december 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
19 år
- 10. mar. 2004 til 12. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
3.315.932
NOK
Årsresultat 2021
297.188
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.663.613
NOK
Sidst opdateret: 5. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
3.315.932
Samlet årsresultat
297.188
Samlede aktiver
3.111.628
Samlet gæld
1.448.015
Samlet egenkapital
1.663.613

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
3.315.932
Samlede driftsomkostninger
2.930.341
Driftsresultat
385.591
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.581
Resultat før skat
381.010
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
83.822
Samlet årsresultat
297.188

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
815.000
Samlede omsætningsaktiver
2.296.628
Samlede aktiver
3.111.628
Kortfristet gæld
1.397.685
Langfristet gæld
50.330
Samlet gæld
1.448.015
Indskudt kapital
110.000
Overført overskud
1.553.613
Samlet egenkapital
1.663.613
Samlet egenkapital og gæld
3.111.628

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt