||
R

RISING VENTURE AS916 472 560

Udlejning
Aktieselskab
Dokkvegen 11 3920 PORSGRUNN, Norge

RISING VENTURE AS

Lukket 2. oktober 2024, Mangler obligatorisk revisor
Eie, drift og utleie av fast eiendom, eie aksjer i andre selskap, investere i aksjer og andre verdipapirer, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 18. dec. 2015 til 2. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
5.533.229
NOK
Samlet egenkapital 2021
101.470.399
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 16. apr. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
5.533.229
Samlede aktiver
156.346.135
Samlet gæld
54.875.736
Samlet egenkapital
101.470.399

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
209.186
Driftsresultat
-209.186
Finansielle indtægter/omkostninger
5.742.415
Resultat før skat
5.533.229
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
5.533.229

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
154.758.978
Samlede omsætningsaktiver
1.587.157
Samlede aktiver
156.346.135
Kortfristet gæld
7.570.534
Langfristet gæld
47.305.202
Samlet gæld
54.875.736
Indskudt kapital
7.319.661
Overført overskud
94.150.738
Samlet egenkapital
101.470.399
Samlet egenkapital og gæld
156.346.135

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt