||
M

MIDBO AS812 314 092

Udlejning
Aktieselskab
c/o Thomas William Vaage Melsheiveien 145 4336 SANDNES, Norge

MIDBO AS

Lukket 5. december 2023, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

MIDBO AS KONKURSBO

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 20. aug. 2013 til 5. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.529.963
NOK
Årsresultat 2021
-15.331
NOK
Samlet egenkapital 2021
204.878
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.529.963
Samlet årsresultat
-15.331
Samlede aktiver
652.396
Samlet gæld
447.518
Samlet egenkapital
204.878

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.529.963
Samlede driftsomkostninger
2.540.906
Driftsresultat
-10.943
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.388
Resultat før skat
-15.331
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-15.331

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
331.705
Samlede omsætningsaktiver
320.691
Samlede aktiver
652.396
Kortfristet gæld
462.668
Langfristet gæld
-15.150
Samlet gæld
447.518
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
174.878
Samlet egenkapital
204.878
Samlet egenkapital og gæld
652.396

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt