||
S

STEINNES EIENDOM AS995 955 180

Udlejning
Aktieselskab
Steinnes 4160 FINNØY, Norge

STEINNES EIENDOM AS

Lukket 6. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 20. sep. 2010 til 6. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.607.010
NOK
Årsresultat 2022
1.473.217
NOK
Samlet egenkapital 2022
526.521
NOK
Sidst opdateret: 1. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.607.010
Samlet årsresultat
1.473.217
Samlede aktiver
2.424.986
Samlet gæld
1.898.465
Samlet egenkapital
526.521

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.607.010
Samlede driftsomkostninger
398.666
Driftsresultat
2.208.344
Finansielle indtægter/omkostninger
-269.323
Resultat før skat
1.939.021
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
465.804
Samlet årsresultat
1.473.217

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
72.500
Samlede omsætningsaktiver
2.352.486
Samlede aktiver
2.424.986
Kortfristet gæld
1.451.027
Langfristet gæld
447.438
Samlet gæld
1.898.465
Indskudt kapital
30.340
Overført overskud
496.181
Samlet egenkapital
526.521
Samlet egenkapital og gæld
2.424.986

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt