||
N

NORDRE GATE 10 AS975 828 743

Udlejning
Aktieselskab
c/o E C Dahls Eiendom AS Kongens gate 8 7011 TRONDHEIM, Norge

NORDRE GATE 10 AS

Lukket 20. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 25. okt. 1995 til 20. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.649.350
NOK
Årsresultat 2022
1.846.046
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.116.501
NOK
Sidst opdateret: 26. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.649.350
Samlet årsresultat
1.846.046
Samlede aktiver
25.077.851
Samlet gæld
22.961.350
Samlet egenkapital
2.116.501

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.649.350
Samlede driftsomkostninger
1.519.227
Driftsresultat
3.130.124
Finansielle indtægter/omkostninger
-763.397
Resultat før skat
2.366.726
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
520.680
Samlet årsresultat
1.846.046

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
25.073.911
Samlede omsætningsaktiver
3.940
Samlede aktiver
25.077.851
Kortfristet gæld
22.522.122
Langfristet gæld
439.228
Samlet gæld
22.961.350
Indskudt kapital
900.000
Overført overskud
1.216.501
Samlet egenkapital
2.116.501
Samlet egenkapital og gæld
25.077.851

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt