||
G

GAUPSUNDET BRYGGER AS998 560 497

Udlejning
Aktieselskab
Bådalsveien 780 6531 AVERØY, Norge

GAUPSUNDET BRYGGER AS

Lukket 29. januar 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 20. aug. 2012 til 29. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.034.684
NOK
Årsresultat 2022
421.059
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.497.498
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 21. nov. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.034.684
Samlet årsresultat
421.059
Samlede aktiver
10.264.189
Samlet gæld
7.766.692
Samlet egenkapital
2.497.498

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.034.684
Samlede driftsomkostninger
100.349
Driftsresultat
934.335
Finansielle indtægter/omkostninger
-393.438
Resultat før skat
540.897
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
119.838
Samlet årsresultat
421.059

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
9.086.535
Samlede omsætningsaktiver
1.177.654
Samlede aktiver
10.264.189
Kortfristet gæld
453.201
Langfristet gæld
7.313.491
Samlet gæld
7.766.692
Indskudt kapital
40.000
Overført overskud
2.457.498
Samlet egenkapital
2.497.498
Samlet egenkapital og gæld
10.264.190

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt