||
H

HUS1ØSTFOLD AS916 470 541

Udlejning
Aktieselskab
Bjørnstadmyra 12 1712 GRÅLUM, Norge

HUS1ØSTFOLD AS

Lukket 18. oktober 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 7. jan. 2016 til 18. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
8.974.114
NOK
Årsresultat 2020
30.305
NOK
Samlet egenkapital 2020
-484.796
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
8.974.114
Samlet årsresultat
30.305
Samlede aktiver
1.645.436
Samlet gæld
2.130.231
Samlet egenkapital
-484.796

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
8.974.114
Samlede driftsomkostninger
8.934.419
Driftsresultat
39.695
Finansielle indtægter/omkostninger
-844
Resultat før skat
38.852
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
8.547
Samlet årsresultat
30.305

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
145.226
Samlede omsætningsaktiver
1.500.210
Samlede aktiver
1.645.436
Kortfristet gæld
1.280.231
Langfristet gæld
850.000
Samlet gæld
2.130.231
Indskudt kapital
473.114
Overført overskud
-957.910
Samlet egenkapital
-484.796
Samlet egenkapital og gæld
1.645.436

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt