||
M

MMD EIENDOM AS922 759 596

Udlejning
Aktieselskab
c/o Thor Halvorsen Holding AS Strandveien 50 1366 LYSAKER, Norge

MMD EIENDOM AS

Lukket 22. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 16. maj 2019 til 22. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
292.940
NOK
Årsresultat 2021
-29.336
NOK
Samlet egenkapital 2021
95.468
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
292.940
Samlet årsresultat
-29.336
Samlede aktiver
2.421.922
Samlet gæld
2.326.454
Samlet egenkapital
95.468

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
292.940
Samlede driftsomkostninger
233.490
Driftsresultat
59.450
Finansielle indtægter/omkostninger
-88.786
Resultat før skat
-29.336
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-29.336

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.331.882
Samlede omsætningsaktiver
90.040
Samlede aktiver
2.421.922
Kortfristet gæld
11.122
Langfristet gæld
2.315.332
Samlet gæld
2.326.454
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
65.468
Samlet egenkapital
95.468
Samlet egenkapital og gæld
2.421.922

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt