||
A

AS GAUPEVEIEN 21911 067 889

Udlejning
Aktieselskab
Gaupeveien 21 1914 YTRE ENEBAKK, Norge

AS GAUPEVEIEN 21

Lukket 8. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 8. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.072.885
NOK
Årsresultat 2021
1.494.021
NOK
Samlet egenkapital 2021
5.671.103
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.072.885
Samlet årsresultat
1.494.021
Samlede aktiver
6.549.537
Samlet gæld
878.434
Samlet egenkapital
5.671.103

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.072.885
Samlede driftsomkostninger
225.625
Driftsresultat
1.847.260
Finansielle indtægter/omkostninger
68.151
Resultat før skat
1.915.411
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
421.390
Samlet årsresultat
1.494.021

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.719.999
Samlede omsætningsaktiver
829.538
Samlede aktiver
6.549.537
Kortfristet gæld
878.434
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
878.434
Indskudt kapital
103.000
Overført overskud
5.568.103
Samlet egenkapital
5.671.103
Samlet egenkapital og gæld
6.549.537

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt