||
B

BEST INVEST AS979 443 463

Udlejning
Aktieselskab
Luramyrveien 73 4313 SANDNES, Norge

BEST INVEST AS

Lukket 13. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Driftstid
26 år
- 22. dec. 1997 til 13. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.897.248
NOK
Årsresultat 2022
2.195.441
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.120.441
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.897.248
Samlet årsresultat
2.195.441
Samlede aktiver
17.814.216
Samlet gæld
12.693.775
Samlet egenkapital
5.120.441

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.897.248
Samlede driftsomkostninger
770.335
Driftsresultat
3.126.913
Finansielle indtægter/omkostninger
-311.885
Resultat før skat
2.815.028
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
619.587
Samlet årsresultat
2.195.441

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
14.740.371
Samlede omsætningsaktiver
3.073.845
Samlede aktiver
17.814.216
Kortfristet gæld
12.105.954
Langfristet gæld
587.821
Samlet gæld
12.693.775
Indskudt kapital
2.925.000
Overført overskud
2.195.441
Samlet egenkapital
5.120.441
Samlet egenkapital og gæld
17.814.216

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt