||
Y

YA MING YUEN AS988 471 496

Udlejning
Aktieselskab
Storgata 21 1531 MOSS, Norge

YA MING YUEN AS

Lukket 30. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 18. aug. 2005 til 30. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
309.925
NOK
Årsresultat 2022
8.785.860
NOK
Samlet egenkapital 2022
14.284.155
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
309.925
Samlet årsresultat
8.785.860
Samlede aktiver
27.556.090
Samlet gæld
13.271.935
Samlet egenkapital
14.284.155

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
309.925
Samlede driftsomkostninger
299.137
Driftsresultat
10.788
Finansielle indtægter/omkostninger
8.871.794
Resultat før skat
8.882.582
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
96.722
Samlet årsresultat
8.785.860

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
22.397.359
Samlede omsætningsaktiver
5.158.731
Samlede aktiver
27.556.090
Kortfristet gæld
7.154.435
Langfristet gæld
6.117.500
Samlet gæld
13.271.935
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
14.184.155
Samlet egenkapital
14.284.155
Samlet egenkapital og gæld
27.556.090

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt