||
P

PÅLS VEI EIENDOM AS967 646 237

Udlejning
Aktieselskab
c/o Vifa Bilberging AS Påls vei 5A 8008 BODØ, Norge

PÅLS VEI EIENDOM AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
777.500
NOK
Årsresultat 2022
278.614
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.340.372
NOK
Sidst opdateret: 3. jul. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 3. jul. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
777.500
Samlet årsresultat
278.614
Samlede aktiver
2.172.496
Samlet gæld
3.512.868
Samlet egenkapital
-1.340.372

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
777.500
Samlede driftsomkostninger
246.142
Driftsresultat
531.358
Finansielle indtægter/omkostninger
-174.161
Resultat før skat
357.197
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
78.583
Samlet årsresultat
278.614

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.605.411
Samlede omsætningsaktiver
567.085
Samlede aktiver
2.172.496
Kortfristet gæld
83.400
Langfristet gæld
3.429.468
Samlet gæld
3.512.868
Indskudt kapital
72.000
Overført overskud
-1.412.372
Samlet egenkapital
-1.340.372
Samlet egenkapital og gæld
2.172.496

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt