||
O

OK ENTREPRENØR EIENDOM AS912 870 634

Udlejning
Aktieselskab
Flatholmen 1 6002 ÅLESUND, Norge

OK ENTREPRENØR EIENDOM AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 12. dec. 2013 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.423.358
NOK
Årsresultat 2022
99.406
NOK
Samlet egenkapital 2022
678.084
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.423.358
Samlet årsresultat
99.406
Samlede aktiver
2.025.497
Samlet gæld
1.347.413
Samlet egenkapital
678.084

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.423.358
Samlede driftsomkostninger
1.222.244
Driftsresultat
201.113
Finansielle indtægter/omkostninger
-73.659
Resultat før skat
127.454
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
28.048
Samlet årsresultat
99.406

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.234.427
Samlede omsætningsaktiver
791.070
Samlede aktiver
2.025.497
Kortfristet gæld
206.620
Langfristet gæld
1.140.793
Samlet gæld
1.347.413
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
648.084
Samlet egenkapital
678.084
Samlet egenkapital og gæld
2.025.497

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt