RENOX GRUPPEN AS
Lukket 15. maj 2023
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Links
Organisation
- Adm. direktør
- KS
Kjetil Skogheim1977
- Bestyrelsesformand
- Driftstid
- 18 år
- - 23. mar. 2005 til 15. maj 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 82
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 29.209.981
- NOK
- Årsresultat 2021
- 4.213.318
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- 600.000
- NOK
Sidst opdateret: 13. maj 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KS 1977 | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Bestyrelsesformand | - | |
GK | Bestyrelsesmedlem | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Revisor | - | |
| Regnskabsfører | - | |
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 24. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 29.209.981 |
Samlet årsresultat | 4.213.318 |
Samlede aktiver | 12.407.283 |
Samlet gæld | 11.807.283 |
Samlet egenkapital | 600.000 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 29.209.981 |
Samlede driftsomkostninger | 23.797.795 |
Driftsresultat | 5.412.186 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -10.497 |
Resultat før skat | 5.401.689 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 1.188.371 |
Samlet årsresultat | 4.213.318 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 1.122.762 |
Samlede omsætningsaktiver | 11.284.521 |
Samlede aktiver | 12.407.283 |
Kortfristet gæld | 11.459.205 |
Langfristet gæld | 348.078 |
Samlet gæld | 11.807.283 |
Indskudt kapital | 416.531 |
Overført overskud | 183.469 |
Samlet egenkapital | 600.000 |
Samlet egenkapital og gæld | 12.407.283 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger