||
M

M62 EIENDOM AS911 940 906

Udlejning
Aktieselskab
Dronning Eufemias gate 10 0191 OSLO, Norge

M62 EIENDOM AS

Lukket 14. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 14. maj 2013 til 14. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
31.190.741
NOK
Årsresultat 2022
11.358.143
NOK
Samlet egenkapital 2022
83.393.262
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
31.190.741
Samlet årsresultat
11.358.143
Samlede aktiver
248.215.294
Samlet gæld
164.822.032
Samlet egenkapital
83.393.262

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
31.190.741
Samlede driftsomkostninger
11.560.719
Driftsresultat
19.630.023
Finansielle indtægter/omkostninger
-5.069.229
Resultat før skat
14.560.794
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
3.202.651
Samlet årsresultat
11.358.143

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
168.660.995
Samlede omsætningsaktiver
79.554.299
Samlede aktiver
248.215.294
Kortfristet gæld
11.590.413
Langfristet gæld
153.231.619
Samlet gæld
164.822.032
Indskudt kapital
61.841.015
Overført overskud
21.552.247
Samlet egenkapital
83.393.262
Samlet egenkapital og gæld
248.215.294

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt