||
F

FURUSET BUTIKKEIENDOM AS920 287 557

Udlejning
Aktieselskab
Lade alle 40 7041 TRONDHEIM, Norge

FURUSET BUTIKKEIENDOM AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 23. jan. 2018 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
506.509
NOK
Årsresultat 2022
-2.943.618
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.560.578
NOK
Sidst opdateret: 22. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
506.509
Samlet årsresultat
-2.943.618
Samlede aktiver
18.113.825
Samlet gæld
19.674.403
Samlet egenkapital
-1.560.578

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
506.509
Samlede driftsomkostninger
3.664.837
Driftsresultat
-3.158.328
Finansielle indtægter/omkostninger
-615.542
Resultat før skat
-3.773.870
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-830.252
Samlet årsresultat
-2.943.618

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
16.313.693
Samlede omsætningsaktiver
1.800.132
Samlede aktiver
18.113.825
Kortfristet gæld
12.144
Langfristet gæld
19.662.259
Samlet gæld
19.674.403
Indskudt kapital
30.001
Overført overskud
-1.590.579
Samlet egenkapital
-1.560.578
Samlet egenkapital og gæld
18.113.825

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt