||
R

RISING INVESTMENTS AS898 693 392

Udlejning
Aktieselskab
Dokkvegen 11 3920 PORSGRUNN, Norge

RISING INVESTMENTS AS

Lukket 1. februar 2025, Mangler obligatorisk revisor
Drift og utleie av fast eiendom, bedriftsrådgivning, herunder konsulenttjenester knyttet til både økonomifunksjoner i selskapet og drift av selskap, utarbeidelse av anbud, rekruttering av personell samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 9. aug. 2012 til 1. feb. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
9.027.697
NOK
Årsresultat 2021
1.572.594
NOK
Samlet egenkapital 2021
11.388.906
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 16. apr. 2024

Ejerandel

Aktier ejet af RISING INVESTMENTS AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
E
EDGE BRANDING AS
Ordinære aktier
19.201
50 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
9.027.697
Samlet årsresultat
1.572.594
Samlede aktiver
35.706.069
Samlet gæld
24.317.163
Samlet egenkapital
11.388.906

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
9.027.697
Samlede driftsomkostninger
8.772.143
Driftsresultat
255.554
Finansielle indtægter/omkostninger
1.573.679
Resultat før skat
1.829.232
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
256.638
Samlet årsresultat
1.572.594

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.206.099
Samlede omsætningsaktiver
34.499.970
Samlede aktiver
35.706.069
Kortfristet gæld
8.560.454
Langfristet gæld
15.756.709
Samlet gæld
24.317.163
Indskudt kapital
142.402
Overført overskud
11.246.504
Samlet egenkapital
11.388.906
Samlet egenkapital og gæld
35.706.069

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt