||
S

SIVA ÅRDAL EIENDOM AS926 478 966

Udlejning
Aktieselskab
Havnegata 7 7010 TRONDHEIM, Norge

SIVA ÅRDAL EIENDOM AS

Lukket 15. august 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 28. jan. 2021 til 15. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
9.190.569
NOK
Årsresultat 2022
5.321.593
NOK
Samlet egenkapital 2022
18.685.612
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
9.190.569
Samlet årsresultat
5.321.593
Samlede aktiver
18.751.276
Samlet gæld
65.664
Samlet egenkapital
18.685.612

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
9.190.569
Samlede driftsomkostninger
2.495.510
Driftsresultat
6.695.059
Finansielle indtægter/omkostninger
127.497
Resultat før skat
6.822.556
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.500.963
Samlet årsresultat
5.321.593

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.565.453
Samlede omsætningsaktiver
16.185.823
Samlede aktiver
18.751.276
Kortfristet gæld
65.664
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
65.664
Indskudt kapital
5.592.775
Overført overskud
13.092.837
Samlet egenkapital
18.685.612
Samlet egenkapital og gæld
18.751.276

Ikke-finansielle selskaber
1120
Statsejede aktieselskaber mv.
Standard for brancheklassifikation
L
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt