||
G

GAUTE HOLDING AS988 942 537

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Gaute Myhre Ivar Aasens veg 5 7071 TRONDHEIM, Norge

GAUTE HOLDING AS

Lukket 30. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 30. nov. 2005 til 30. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-147.037
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.685.836
NOK
Sidst opdateret: 14. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-147.037
Samlede aktiver
1.730.937
Samlet gæld
45.101
Samlet egenkapital
1.685.836

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
72.201
Driftsresultat
-72.201
Finansielle indtægter/omkostninger
-90.721
Resultat før skat
-162.922
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-15.885
Samlet årsresultat
-147.037

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
565.824
Samlede omsætningsaktiver
1.165.113
Samlede aktiver
1.730.937
Kortfristet gæld
45.101
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
45.101
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
1.655.836
Samlet egenkapital
1.685.836
Samlet egenkapital og gæld
1.730.937

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom