||
O

O. AUNE A/S943 279 861

Udlejning
Aktieselskab
Nordbøvegen 65 3803 BØ I TELEMARK, Norge

O. AUNE A/S

Lukket 2. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 2. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.085.995
NOK
Årsresultat 2021
409.520
NOK
Samlet egenkapital 2021
4.002.723
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.085.995
Samlet årsresultat
409.520
Samlede aktiver
34.705.204
Samlet gæld
30.702.481
Samlet egenkapital
4.002.723

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.085.995
Samlede driftsomkostninger
1.214.325
Driftsresultat
871.670
Finansielle indtægter/omkostninger
-346.630
Resultat før skat
525.040
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
115.520
Samlet årsresultat
409.520

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
33.075.874
Samlede omsætningsaktiver
1.629.330
Samlede aktiver
34.705.204
Kortfristet gæld
2.392.108
Langfristet gæld
28.310.373
Samlet gæld
30.702.481
Indskudt kapital
256.000
Overført overskud
3.746.723
Samlet egenkapital
4.002.723
Samlet egenkapital og gæld
34.705.204

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt