||
E

ENL EIENDOM AS918 912 312

Udlejning
Aktieselskab
Skogveien 21 1467 STRØMMEN, Norge

ENL EIENDOM AS

Lukket 26. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 28. apr. 2017 til 26. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
8.105.350
NOK
Årsresultat 2021
6.144.317
NOK
Samlet egenkapital 2021
30.430
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
8.105.350
Samlet årsresultat
6.144.317
Samlede aktiver
8.840.841
Samlet gæld
8.810.411
Samlet egenkapital
30.430

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
8.105.350
Samlede driftsomkostninger
89.025
Driftsresultat
8.016.325
Finansielle indtægter/omkostninger
-188.594
Resultat før skat
7.827.731
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.683.414
Samlet årsresultat
6.144.317

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
8.840.841
Samlede aktiver
8.840.841
Kortfristet gæld
7.705.341
Langfristet gæld
1.105.070
Samlet gæld
8.810.411
Indskudt kapital
30.430
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
30.430
Samlet egenkapital og gæld
8.840.841

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt