||
S

SKOGKANTEN UTBYGGING AS922 064 113

Udlejning
Aktieselskab
Kong Augvalds veg 8A 4262 AVALDSNES, Norge

SKOGKANTEN UTBYGGING AS

Lukket 14. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 15. jan. 2019 til 14. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-344.529
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.741.859
NOK
Sidst opdateret: 10. okt. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 10. okt. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-344.529
Samlede aktiver
74.145.879
Samlet gæld
70.404.021
Samlet egenkapital
3.741.859

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
340.805
Driftsresultat
-340.805
Finansielle indtægter/omkostninger
-245
Resultat før skat
-341.050
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
3.479
Samlet årsresultat
-344.529

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
52.727.906
Samlede omsætningsaktiver
21.417.973
Samlede aktiver
74.145.879
Kortfristet gæld
70.404.021
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
70.404.021
Indskudt kapital
3.741.859
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
3.741.859
Samlet egenkapital og gæld
74.145.879

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt