||
S

SMART EIENDOM 2 AS823 073 372

Udlejning
Aktieselskab
c/o Bjørnar Håkensmoen Einervegen 9 2409 ELVERUM, Norge

SMART EIENDOM 2 AS

Lukket 30. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 11. jul. 2019 til 30. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
260.300
NOK
Årsresultat 2022
-204.187
NOK
Samlet egenkapital 2022
-374.864
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
260.300
Samlet årsresultat
-204.187
Samlede aktiver
5.663.318
Samlet gæld
6.038.182
Samlet egenkapital
-374.864

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
260.300
Samlede driftsomkostninger
244.182
Driftsresultat
16.118
Finansielle indtægter/omkostninger
-220.305
Resultat før skat
-204.187
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-204.187

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.642.867
Samlede omsætningsaktiver
20.451
Samlede aktiver
5.663.318
Kortfristet gæld
13.200
Langfristet gæld
6.024.982
Samlet gæld
6.038.182
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-404.864
Samlet egenkapital
-374.864
Samlet egenkapital og gæld
5.663.318

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt