VIKING FACILITY SERVICES AS
Lukket 18. maj 2024, InsolvensbehandlingVIKING FACILITY SERVICES AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Links
Organisation
- Adm. direktør
- PM
- Bestyrelsesformand
- PM
- Driftstid
- 3 år
- - 4. mar. 2021 til 18. maj 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 589.577
- NOK
- Årsresultat 2021
- -893.430
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -869.001
- NOK
Sidst opdateret: 24. feb. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PM | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
PM | Bestyrelsesformand | - |
Sidst opdateret: 17. aug. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 589.577 |
Samlet årsresultat | -893.430 |
Samlede aktiver | 177.333 |
Samlet gæld | 1.046.334 |
Samlet egenkapital | -869.001 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 589.577 |
Samlede driftsomkostninger | 1.477.411 |
Driftsresultat | -887.834 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -5.596 |
Resultat før skat | -893.430 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -893.430 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 177.333 |
Samlede aktiver | 177.333 |
Kortfristet gæld | 1.046.334 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 1.046.334 |
Indskudt kapital | 24.430 |
Overført overskud | -893.431 |
Samlet egenkapital | -869.001 |
Samlet egenkapital og gæld | 177.333 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger