||
S

STRAS HOVED AS923 566 619

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Arnfinn Stråmyr Elverhøygutua 18B 2849 KAPP, Norge

STRAS HOVED AS

Lukket 7. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 8. okt. 2019 til 7. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-38.717
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.693.904
NOK
Sidst opdateret: 2. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-38.717
Samlede aktiver
2.758.462
Samlet gæld
64.558
Samlet egenkapital
2.693.904

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
38.717
Driftsresultat
-38.717
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-38.717
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-38.717

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.757.140
Samlede omsætningsaktiver
1.322
Samlede aktiver
2.758.462
Kortfristet gæld
64.558
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
64.558
Indskudt kapital
2.757.140
Overført overskud
-63.236
Samlet egenkapital
2.693.904
Samlet egenkapital og gæld
2.758.462

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom