||
S

STRINDVEIEN UTLEIE AS913 150 716

Udlejning
Aktieselskab
Schultz gate 2 7013 TRONDHEIM, Norge

STRINDVEIEN UTLEIE AS

Lukket 19. juni 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 30. jan. 2014 til 19. jun. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2017
378.000
NOK
Årsresultat 2017
15.210
NOK
Samlet egenkapital 2017
689.948
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2017
Samlede driftsindtægter
378.000
Samlet årsresultat
15.210
Samlede aktiver
8.483.651
Samlet gæld
7.793.702
Samlet egenkapital
689.948

R&T

År2017
Samlede driftsindtægter
378.000
Samlede driftsomkostninger
2.015
Driftsresultat
375.985
Finansielle indtægter/omkostninger
-412.228
Resultat før skat
-36.243
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-51.453
Samlet årsresultat
15.210

Balanceoversigt

År2017
Samlede anlægsaktiver
8.477.575
Samlede omsætningsaktiver
6.076
Samlede aktiver
8.483.651
Kortfristet gæld
247.833
Langfristet gæld
7.545.869
Samlet gæld
7.793.702
Indskudt kapital
20.000
Overført overskud
669.948
Samlet egenkapital
689.948
Samlet egenkapital og gæld
8.483.650

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt