||
E

E.G.E HOLDING AS930 061 697

Udlejning
Aktieselskab
Randabergveien 333 4073 RANDABERG, Norge

E.G.E HOLDING AS

Lukket 7. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 20. okt. 2022 til 7. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-4.009
NOK
Samlet egenkapital 2022
6.982.261
NOK
Sidst opdateret: 5. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 28. sep. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-4.009
Samlede aktiver
7.012.261
Samlet gæld
30.000
Samlet egenkapital
6.982.261

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
7.680
Driftsresultat
-7.680
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.499
Resultat før skat
-9.179
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-5.170
Samlet årsresultat
-4.009

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
7.005.760
Samlede omsætningsaktiver
6.501
Samlede aktiver
7.012.261
Kortfristet gæld
0
Langfristet gæld
30.000
Samlet gæld
30.000
Indskudt kapital
285.680
Overført overskud
6.696.581
Samlet egenkapital
6.982.261
Samlet egenkapital og gæld
7.012.261

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt