||
F

FURUVOLD EIENDOM AS984 048 475

Udlejning
Aktieselskab
Sør-Herøyveien 2 8850 HERØY, Norge

FURUVOLD EIENDOM AS

Lukket 26. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 24. jan. 2002 til 26. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
785.300
NOK
Årsresultat 2021
321.579
NOK
Samlet egenkapital 2021
2.605.506
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
785.300
Samlet årsresultat
321.579
Samlede aktiver
2.850.592
Samlet gæld
245.085
Samlet egenkapital
2.605.506

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
785.300
Samlede driftsomkostninger
357.265
Driftsresultat
428.035
Finansielle indtægter/omkostninger
-9.469
Resultat før skat
418.566
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
96.987
Samlet årsresultat
321.579

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
2.717.156
Samlede omsætningsaktiver
133.436
Samlede aktiver
2.850.592
Kortfristet gæld
139.657
Langfristet gæld
105.428
Samlet gæld
245.085
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
2.405.506
Samlet egenkapital
2.605.506
Samlet egenkapital og gæld
2.850.592

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt