||
H

HOFFINVEST HOLDING AS828 758 632

Fast ejendom
Aktieselskab
Ludvig Musts veg 11 7052 TRONDHEIM, Norge

HOFFINVEST HOLDING AS

Lukket 3. oktober 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 17. feb. 2022 til 3. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
11.450.895
NOK
Samlet egenkapital 2022
21.792.518
NOK
Sidst opdateret: 12. jun. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-

Andre

NavnRolleAktier
Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
11.450.895
Samlede aktiver
28.299.308
Samlet gæld
6.506.790
Samlet egenkapital
21.792.518

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
41.487
Driftsresultat
-41.487
Finansielle indtægter/omkostninger
11.900.037
Resultat før skat
11.858.550
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
407.655
Samlet årsresultat
11.450.895

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
15.923.978
Samlede omsætningsaktiver
12.375.330
Samlede aktiver
28.299.308
Kortfristet gæld
6.506.790
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
6.506.790
Indskudt kapital
1.401.316
Overført overskud
20.391.202
Samlet egenkapital
21.792.518
Samlet egenkapital og gæld
28.299.308

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom