||
S

STORGATEN 37 AS911 839 113

Udlejning
Aktieselskab
Leilighet 408 Humlestadgaten 18 4370 EGERSUND, Norge

STORGATEN 37 AS

Lukket 4. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 4. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
298.055
NOK
Årsresultat 2022
357.811
NOK
Samlet egenkapital 2022
489.214
NOK
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
298.055
Samlet årsresultat
357.811
Samlede aktiver
1.772.428
Samlet gæld
1.283.214
Samlet egenkapital
489.214

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
298.055
Samlede driftsomkostninger
269.425
Driftsresultat
28.630
Finansielle indtægter/omkostninger
337.284
Resultat før skat
365.915
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
8.104
Samlet årsresultat
357.811

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.040.156
Samlede omsætningsaktiver
732.272
Samlede aktiver
1.772.428
Kortfristet gæld
111.718
Langfristet gæld
1.171.495
Samlet gæld
1.283.214
Indskudt kapital
1.349.116
Overført overskud
-859.902
Samlet egenkapital
489.214
Samlet egenkapital og gæld
1.772.428

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt