||
V

VALLE EIENDOM II HOLDING AS920 663 257

Udlejning
Aktieselskab
v/UNION Eiendomskapital AS Bolette brygge 1 0252 OSLO, Norge

VALLE EIENDOM II HOLDING AS

Lukket 27. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 27. mar. 2018 til 27. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
5.217.201
NOK
Samlet egenkapital 2022
387.030.000
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
5.217.201
Samlede aktiver
1.234.797.903
Samlet gæld
847.767.902
Samlet egenkapital
387.030.000

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
263.203
Driftsresultat
-263.203
Finansielle indtægter/omkostninger
6.163.901
Resultat før skat
5.900.698
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
683.497
Samlet årsresultat
5.217.201

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.178.571.944
Samlede omsætningsaktiver
56.225.959
Samlede aktiver
1.234.797.903
Kortfristet gæld
36.421.106
Langfristet gæld
811.346.796
Samlet gæld
847.767.902
Indskudt kapital
384.263.017
Overført overskud
2.766.983
Samlet egenkapital
387.030.000
Samlet egenkapital og gæld
1.234.797.903

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt