||
L

LINDEBERGSMAUET 8 AS924 467 622

Udlejning
Aktieselskab
Gravdalsveien 220 5165 LAKSEVÅG, Norge

LINDEBERGSMAUET 8 AS

Lukket 1. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
3 år
- 23. jan. 2020 til 1. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
7.376.776
NOK
Årsresultat 2022
3.763.459
NOK
Samlet egenkapital 2022
639.877
NOK
Sidst opdateret: 23. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
7.376.776
Samlet årsresultat
3.763.459
Samlede aktiver
5.519.233
Samlet gæld
4.879.356
Samlet egenkapital
639.877

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
7.376.776
Samlede driftsomkostninger
2.556.157
Driftsresultat
4.820.619
Finansielle indtægter/omkostninger
4.329
Resultat før skat
4.824.948
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.061.489
Samlet årsresultat
3.763.459

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
5.519.233
Samlede aktiver
5.519.233
Kortfristet gæld
4.872.756
Langfristet gæld
6.600
Samlet gæld
4.879.356
Indskudt kapital
616.477
Overført overskud
23.400
Samlet egenkapital
639.877
Samlet egenkapital og gæld
5.519.233

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt