||
A

AKERSHUS TAKST AS918 459 081

Anden fast ejendom
Aktieselskab
Brånåshagen 39 2019 SKEDSMOKORSET, Norge

AKERSHUS TAKST AS

Lukket 23. oktober 2025, Insolvensbehandling
Boligtaksering og konsulentvirksomhet.
Aktiviteten som utføres er boligtaksering og knoisulentvirksomhet.

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 30. jan. 2017 til 23. okt. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
947.320
NOK
Årsresultat 2022
353.471
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.398.137
NOK
Sidst opdateret: 9. sep. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør-

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
947.320
Samlet årsresultat
353.471
Samlede aktiver
1.599.931
Samlet gæld
201.794
Samlet egenkapital
1.398.137

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
947.320
Samlede driftsomkostninger
505.069
Driftsresultat
442.251
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
442.251
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
88.780
Samlet årsresultat
353.471

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
1.599.931
Samlede aktiver
1.599.931
Kortfristet gæld
151.380
Langfristet gæld
50.414
Samlet gæld
201.794
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
1.368.137
Samlet egenkapital
1.398.137
Samlet egenkapital og gæld
1.599.931

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.3
Primær industrigruppe
Salg og drift af fast ejendom på opgave
68.32
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning
68.320
Industrigruppe
Ejendomsforvaltning