STILLAS VEST AS
Lukket 8. februar 2025, InsolvensbehandlingSTILLAS VEST AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Kjøp og salg av eiendom, utvikling, drift og utleie mv. av eiendom. I
tillegg deltakelse i andre selskaper.
Kjøp og salg av eiendom, utvikling, drift og utleie med videre av
eiendom. I tillegg deltakelse i andre selskaper.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Adm. direktør
- MD
- Bestyrelsesformand
- MD
- Driftstid
- 11 år
- - 2. jul. 2014 til 8. feb. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Ejerskab
- Antal aktier og aktieklasser
- 1.000
- 1 aktieklasse
- Samlet antal aktionærer
- 1
- person
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 2.529.484
- NOK
- Årsresultat 2021
- -112.435
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -89.028
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MD | Administrerende direktør | 100 % direkte |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MD | Bestyrelsesformand | 100 % direkte |
Top 10 private aktionærer
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
MD | Administrerende direktør, Bestyrelsesformand | 100 % direkte |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ejerandel
Virksomhedens aktionærer
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
MD | Ordinære aktier | 1.000 | 100 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 2.529.484 |
Samlet årsresultat | -112.435 |
Samlede aktiver | 640.588 |
Samlet gæld | 729.616 |
Samlet egenkapital | -89.028 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 2.529.484 |
Samlede driftsomkostninger | 2.603.872 |
Driftsresultat | -74.389 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -38.371 |
Resultat før skat | -112.760 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -325 |
Samlet årsresultat | -112.435 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 110.192 |
Samlede omsætningsaktiver | 530.397 |
Samlede aktiver | 640.588 |
Kortfristet gæld | 670.411 |
Langfristet gæld | 59.205 |
Samlet gæld | 729.616 |
Indskudt kapital | 23.584 |
Overført overskud | -112.612 |
Samlet egenkapital | -89.028 |
Samlet egenkapital og gæld | 640.588 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt