||
A

AMBIO EIENDOM AS918 659 978

Udlejning
Aktieselskab
Fabrikkveien 10 4033 STAVANGER, Norge

AMBIO EIENDOM AS

Lukket 7. august 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 6. mar. 2017 til 7. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
603.776
NOK
Årsresultat 2022
-1.130.129
NOK
Samlet egenkapital 2022
5.235.633
NOK
Sidst opdateret: 2. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
603.776
Samlet årsresultat
-1.130.129
Samlede aktiver
9.754.753
Samlet gæld
4.519.120
Samlet egenkapital
5.235.633

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
603.776
Samlede driftsomkostninger
1.904.560
Driftsresultat
-1.300.784
Finansielle indtægter/omkostninger
-144.326
Resultat før skat
-1.445.110
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-314.981
Samlet årsresultat
-1.130.129

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
9.754.753
Samlede aktiver
9.754.753
Kortfristet gæld
274.217
Langfristet gæld
4.244.903
Samlet gæld
4.519.120
Indskudt kapital
3.733.014
Overført overskud
1.502.619
Samlet egenkapital
5.235.633
Samlet egenkapital og gæld
9.754.753

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt