||
R

RINGVEIEN 4 AS991 430 539

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

RINGVEIEN 4 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
16 år
- 31. jul. 2007 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
7.800.579
NOK
Årsresultat 2022
2.493.459
NOK
Samlet egenkapital 2022
24.946.409
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
7.800.579
Samlet årsresultat
2.493.459
Samlede aktiver
42.580.159
Samlet gæld
17.633.750
Samlet egenkapital
24.946.409

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
7.800.579
Samlede driftsomkostninger
2.814.461
Driftsresultat
4.986.118
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.789.209
Resultat før skat
3.196.910
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
703.451
Samlet årsresultat
2.493.459

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
42.195.112
Samlede omsætningsaktiver
385.047
Samlede aktiver
42.580.159
Kortfristet gæld
3.996.143
Langfristet gæld
13.637.607
Samlet gæld
17.633.750
Indskudt kapital
8.532.766
Overført overskud
16.413.643
Samlet egenkapital
24.946.409
Samlet egenkapital og gæld
42.580.159

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt