||
F

FYRESDAL UTVIKLING AS912 451 453

Udlejning
Aktieselskab
Sørbygda 3870 FYRESDAL, Norge

FYRESDAL UTVIKLING AS

Lukket 29. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 28. sep. 2013 til 29. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
17.000
NOK
Årsresultat 2022
-165.022
NOK
Samlet egenkapital 2022
-735.986
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
17.000
Samlet årsresultat
-165.022
Samlede aktiver
572.301
Samlet gæld
1.308.287
Samlet egenkapital
-735.986

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
17.000
Samlede driftsomkostninger
145.690
Driftsresultat
-128.690
Finansielle indtægter/omkostninger
-36.332
Resultat før skat
-165.022
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-165.022

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
572.301
Samlede aktiver
572.301
Kortfristet gæld
15.610
Langfristet gæld
1.292.677
Samlet gæld
1.308.287
Indskudt kapital
2.000.000
Overført overskud
-2.735.986
Samlet egenkapital
-735.986
Samlet egenkapital og gæld
572.301

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt