||
DREYER BOLIG II AS

DREYER BOLIG II AS920 147 178

Fast ejendom
Aktieselskab
Ryfylkevegen 1741 4120 TAU, Norge

DREYER BOLIG II AS

Lukket 3. maj 2023
Boligutleie i Stavanger • Dreyer Bolig
Boligutleie i Stavanger

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Links

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 19. dec. 2017 til 3. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.101.234
NOK
Årsresultat 2021
1.220.638
NOK
Samlet egenkapital 2021
30.271.010
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.101.234
Samlet årsresultat
1.220.638
Samlede aktiver
31.639.893
Samlet gæld
1.368.883
Samlet egenkapital
30.271.010

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.101.234
Samlede driftsomkostninger
571.149
Driftsresultat
1.530.085
Finansielle indtægter/omkostninger
34.836
Resultat før skat
1.564.921
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
344.283
Samlet årsresultat
1.220.638

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
26.611.423
Samlede omsætningsaktiver
5.028.470
Samlede aktiver
31.639.893
Kortfristet gæld
1.233.518
Langfristet gæld
135.365
Samlet gæld
1.368.883
Indskudt kapital
29.791.077
Overført overskud
479.933
Samlet egenkapital
30.271.010
Samlet egenkapital og gæld
31.639.893

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom