||
V

VALLE EIENDOM HOLDING AS919 725 826

Udlejning
Aktieselskab
v/Union Eiendomskapital UREF AS Bolette brygge 1 0252 OSLO, Norge

VALLE EIENDOM HOLDING AS

Lukket 27. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 18. okt. 2017 til 27. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-4.212.120
NOK
Samlet egenkapital 2022
305.765.283
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-4.212.120
Samlede aktiver
506.351.681
Samlet gæld
200.586.398
Samlet egenkapital
305.765.283

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
222.302
Driftsresultat
-222.302
Finansielle indtægter/omkostninger
-3.989.818
Resultat før skat
-4.212.120
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-4.212.120

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
503.118.111
Samlede omsætningsaktiver
3.233.569
Samlede aktiver
506.351.681
Kortfristet gæld
7.219.255
Langfristet gæld
193.367.143
Samlet gæld
200.586.398
Indskudt kapital
305.765.283
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
305.765.283
Samlet egenkapital og gæld
506.351.681

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt