||
V

VAAGE HOLDING AS997 945 662

Udlejning
Aktieselskab
c/o Thomas William Vaage Melsheiveien 145 4336 SANDNES, Norge

VAAGE HOLDING AS

Lukket 13. januar 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 9. feb. 2012 til 13. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-241.256
NOK
Samlet egenkapital 2022
-730.380
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-241.256
Samlede aktiver
105.103
Samlet gæld
835.483
Samlet egenkapital
-730.380

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
15.111
Driftsresultat
-15.111
Finansielle indtægter/omkostninger
-226.145
Resultat før skat
-241.256
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-241.256

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
75.000
Samlede omsætningsaktiver
30.103
Samlede aktiver
105.103
Kortfristet gæld
835.483
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
835.483
Indskudt kapital
45.000
Overført overskud
-775.380
Samlet egenkapital
-730.380
Samlet egenkapital og gæld
105.103

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt