||
B

BOLIGBYGGERIET AS914 323 207

Fast ejendom
Aktieselskab
Nesbruveien 75 1394 NESBRU, Norge

BOLIGBYGGERIET AS

Lukket 30. januar 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 20. okt. 2014 til 30. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
29.276.038
NOK
Årsresultat 2020
-14.314.744
NOK
Samlet egenkapital 2020
-13.673.014
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
29.276.038
Samlet årsresultat
-14.314.744
Samlede aktiver
8.207.330
Samlet gæld
21.880.344
Samlet egenkapital
-13.673.014

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
29.276.038
Samlede driftsomkostninger
43.178.833
Driftsresultat
-13.902.795
Finansielle indtægter/omkostninger
-411.950
Resultat før skat
-14.314.744
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-14.314.744

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
1.791.310
Samlede omsætningsaktiver
6.416.020
Samlede aktiver
8.207.330
Kortfristet gæld
13.371.301
Langfristet gæld
8.509.043
Samlet gæld
21.880.344
Indskudt kapital
630.440
Overført overskud
-14.303.454
Samlet egenkapital
-13.673.014
Samlet egenkapital og gæld
8.207.330

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom