||
C

CHR. HVIDTS PLASS 3 AS912 291 251

Udlejning
Aktieselskab
Stockfleths gate 1 3210 SANDEFJORD, Norge

CHR. HVIDTS PLASS 3 AS

Lukket 15. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 15. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
24.000
NOK
Årsresultat 2022
-91.133
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.214.141
NOK
Sidst opdateret: 22. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
24.000
Samlet årsresultat
-91.133
Samlede aktiver
3.525.861
Samlet gæld
311.720
Samlet egenkapital
3.214.141

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
24.000
Samlede driftsomkostninger
318.636
Driftsresultat
-294.636
Finansielle indtægter/omkostninger
179.138
Resultat før skat
-115.498
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-24.365
Samlet årsresultat
-91.133

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.621.324
Samlede omsætningsaktiver
904.537
Samlede aktiver
3.525.861
Kortfristet gæld
306.782
Langfristet gæld
4.938
Samlet gæld
311.720
Indskudt kapital
116.441
Overført overskud
3.097.700
Samlet egenkapital
3.214.141
Samlet egenkapital og gæld
3.525.861

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt